Pamje apokaliptike nga Turqia, konfirmohen të vde.kurit e parë, videoje rrë.qethëse e vajzës që kërkon mamanëShënohen viktimat e para nga tërmeti në Turqi.Një video po bën xhiron e rrjetit, ku një vajzë qa.n në sfond dhe kërkon nënën e saj.Ndërtesa është shembur në Elaziğ menjëherë pas tërmetit 6.8 të shkallës Rihter që tundi vendin.

Personi që ka shpërndarë videon në Tëitter shkruan: Në momentin që e pashë, po qaja, nga sytë më rrodhi një pikë loti. E di shumë mirë se sa e dh.imbs.hme është të humbasësh njeriun më të afërt. Zoti im mbroji të gjithë!