Pamje fantastike, bora e parë zbardh vendinKjo fundjave dhe java qe vjen eshte parashikuar me zbritje temperature si dhe me reshje shiu dhe debore ne Shqiperi.Nderkohe ne Kosove ka nisur te zbardhe bora e pare. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se ne Kosove do te kete nje mot te ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell, vendet malore si Brezovica kanë marrë një pamje tjetër, duke u mbuluar nga bardhësia e borës.Përveç Brezovicës, bora e ka mbuluar edhe Shalën e Bajgorës.

Sipas këtij Instituti temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.