Pamje të dhimbshme! Parodistët e Vlorës qajnë me ngashërim, nuk e pranojnë dot se Meti iku përgjithmonë

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare.

Një nga emrat më të dashur të humorit ndërroi jetë të enjten.

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Liko, baba i dy fëmijëve, është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjte të saj.

SOT

Lotët e dhimbjes janë të parreshtur në sytë e kolegëve të Met Likos…

Sot ne teatrin ” P.Marko”, një pershpirtje plot dhimbje…

Aq i mirë ishe o Meti, sa i bëre të gjithë të qanin sot!

Homazh dhe një kafe për ty!

Imazhi, buzeqeshja dhe çilrersia jote, jane te pavdekshme! Nuk ka fjale, por vetem lote…

E trishtueshme, te shohesh mes loteve te hidherimit, parodistet e Vlores, ata qe na kane nxjerr lote gezimi…