Pamje të rëndë/ Aksident i fortë në vend, disa viktimaNjë aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në segmentin rrugor Lushnje-Krutje.Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri. Ende nuk janë identifikuar dy viktimat, por mendohet të jenë dy elektricistë të OSHEE, Lushnje.Dyshohet se kanë ecur në mënyrë “zig zag” derisa kanë dalë nga rruga.