Pamjet e f.rikshme nga aksioni në Lezhë, i hipur mbi kangjella, duke tentuar të shpëtojë. Gruaja tregon: Dorëzohu se…“I thoshin dorëzohu këtij personi që po ndiqnin. Policia hyri në oborr. Policia gjuajti me armë, i thoshte dorëzohu”.

Kjo është dëshmia e një gruaje e cila ka parë një pjesë të skenës së krijuar nga lagjen ku ajo banon, teksa policia në Lezhë është duke zhvilluar një aksion për kapjen e një personi në kërkim, i cili ka bërë rezistencë dhe mësohet se ka pasur edhe shkëmbim zjarri.

policia-aksion-770x436

‘Balkanweb’ ka publikuar edhe një foto nga aksioni policor ku duket një person mbi kangjellat e oborrit të një banese.

Lexo edhe: