Pamjet/ I propozoi të dashurës, por nuk e dëgjoi sot përgjigjen e saj. Ky është djali që bëri veprimin e guximshëm për vajzën e zemrës

Kishte menduar nje menyre ndryshe dhe speciale qe ta surprizonte vajzen e endrrave te tij e ta propozinte per martese, por ka gjetur v.d.ekjen.

Rasti eshte i nje burri nga Luiziana i cili u m.b.yt ndërsa i propozonte për martesë të dashurës së tij nën ujë.

Steven Weber Jr. dhe Kenesha Antoine ishin me pushime në Tanzani kur ndodhi incidenti i rende. Steven nuk arriti të dilte kurrë më nga uji, për të dëgjuar përgjigjen e të dashurës së tij.

Antoine në një postim në Facebook tregoi foto dhe video nga momenti i propozimit.

“Nuk dole kurrë nga ajo thellësi, kështu që nuk munde ta dëgjosh përgjigjen time: Po! Po! Një milion herë, po, do të martohem me ty!”-shkroi ajo.

“Kurrë nuk u përqafuam për të festuar fillimin e pjesës tjetër të jetës sonë së bashku, pasi dita më e bukur e jetës sonë u shndërrua në më të keqen, në kthesën më të paimagjinueshme.”

“Nuk mund ta mbaj frymën aq gjatë sa t’ju them gjithçka që dua tek ty. Por gjithçka që dua tek ty, e dua çdo ditë e më shumë,”-shkruhej aty. Ndërsa në pjesën e pasme Weber i kërkoi Antoine të martohej me të.