Para disa muajsh u divorcua, njeriu më i pasur në botë vesh të njëjtat b.rekë për disa ditë

Para disa muajsh ai u divorcua nga bashkeshortja e tij. Ne renditjen boterore, është njeriu më i pasur.

Por kjo nuk e pengon Jeff Bezos te veshë të njëjtat mbathje noti për tre ditë me radhë.

Që nga shkuarja e tij në Europë për disa ditë pushimi të shkëlqyeshëm me të dashurën Lauren Sanchez, Jeff Bezos është fotografuar duke veshur të njëjtat rroba banje tre herë.

Mbathjet e notit janë të firmës Vilebrequin dhe shiten me një çmim rreth 300 dollarë.

Jeff Bezos dhe e dashura e tij ishin edhe në jahtin e miliarderit David Geffen bashkë me shumë miq të tyre.