Paralajmërimi i fri.kshëm/ Kryemadhi nga SHBA flet për grupe anti-shqiptare, ja plani i tyre

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë të dhënë sot në studiot e Zërit të Amerikës në Uashington, ka deklaruar në mjedisin politik shqiptar ekzistojnë edhe faktorë anti-shqiptarë.

‘Opozita është dëmtuar, sepse u detyrua të shkojë drejt ekstremiteteve për shkak të kapjes së shtetit nga bandat e Rilindjes. Edi Rama ka kapur shtetin, duke e dërguar vendin në një gjendje të rëndë, ku gjendemi përballë stabilitetit, ndërkohë që kemi grupe të mëdha zhvillimore ekonomike, që shpesh herë janë antishqiptare dhe anti-stabilitetit të rajonit’, ka thënë Kryemadhi.