Paralajmërimi i sinoptikanëve: Ja si do mbyllet java e fundit e tetorit

Gjatë kësaj jave që do të nisë, përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me diell, si dhe me mjegullën e mjegullinën e mëngjesit përgjatë luginave, raporton SHMU.

Era me drejtim juglindje-veriperëndim, do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare gjatë orëve të mesditës në bregdet.

Temperaturat, për shkak të orëve me diell, do të mbeten gati kostante sipas tabelës.