Përditësimi/ Ministria del ur.gjent dhe pl.as të gjitha shifrat…situata po bëhet shumë e rëndëPërmes daljes së përditshme, Ministria e Shëndetësisë dha shifrat e 24 orëve të fundir në lidhje me pandeminë.Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik deklaroi se janë kryer mbi 1000 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 157 qytetarë teksa ka humbur betejën me virusin e rre.zikshëm një pacient.Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 203 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët vetëm 6 pacientë janë të intubuar.

Sipas saj janë shëruar 230 qytetarë duke e çuar në mbi 8 mijë numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.