Përfshihet në s.kandal deputeti socialist, ai dhe i vëllai përplaset me FNSH. Çfarë iu gjendën

Një polic e ka informuar Sali Berishën për një operacion që është zhvilluar të martën në Nikël, për hashash ku kanë qenë të përfshirë familja e deputetit socialist i qarkut Durrës, Rrahman Rrahja.

Sipas tij, deputeti dhe i vëllai janë përplasur me policinë.

Postimi i Berishes:

Familja e narko deputetit Rraja me 3000 rrenje Hashashi ne Nikel!

Deputeti dhe i vellai perplasje me arme me policine! sb

Mirembrema z Berisha denoncim per narkoshtetin nga nje polic qarkullimi . te marten ne mengjes ne Nikel u be nje aksion i policise dhe i fnsh dhe ne seren me pronar shtetasi Artur rrenja dhene me qera e me kontrat qiraje shterasit Hasan rraja vellaj i deputetit Rrahman rraja e drejtorit te postes Xhelal rraja u gjeten 3000 dege rrenje kanabisi ne fazen e korrjes e policia arrestoj vetem nje djal gerald rraja si punetor e u pren 100 rrenje kanabis se pati debate te ashpra mes xhelal e flamur e deputetit rrahman rraja me policin deri ne perdorim armesh . forcat e policise u pren ne bese nga drejtuesit e operacionit me urdher nga tirana. z Berisha dt 15 sipas ministrit lleshi eshte dt e fundit per ckabinizimin e vendit. po ne Zonat brret mbas fabrikes titan ne thuman mafshes. mali i kuq mali i skenderbeut cudhi kam e cudhi zall jane 30 mije bime ne sera e ne ara. ku veprojn 8 grupe dhe pronaret jan ilir bushi. betim rryci. fatmir. durma. et dhe pronar me pushtet z Artur bushi. per vertetesi. droni te ngrihet e punetoret po vadisin e prashisin e po bejn stanet per tharje.