Përl.eshja në Porto Palermo, a.rrestohet kushëriri i Kokëdhimës, kush i rr.ahu turistët spanjollë. Ja pamjet

Turistët spanjollët që rane dje pre e dh unes nga pronaret e nje restoranti ne Porto Palermo te Himares kishin porositur peshk për drekë dhe ndërkohë që po përgatitej për skuqje, kanë shprehur rezerva për cilësinë e peshkut dhe janë larguar.

Pas kësaj, pronarët kanë ndjekur furgonin nga pas, duke i sulmuar me mjete të ftohta.

Sot, policia reagoi me nje njoftim dhe thote se ka vene ne p ranga M.K.

Sarandë

Në lidhje me konfliktin me turistët spanjollë, arrestohet në flagrancë shtetasi:

M.K., 51 vjeç, banues në Sarandë.

Policia e Sarandës në bashkëpunim me Policinë e Himarës, pas hetimeve të kryera në lidhje me k onfliktin e djeshëm në një lokal të Himarës, kanë bërë të mundur a rrestimin në flagrancë të 51 vjeçarit pasi:

Ditën e djeshme, në lokalin e tij Bar-Restorant në Porto Palermo të Himarës, shtetasi M.K., për motive të dobëta ka k anosur me fjalë një grup turistësh spanjollë dhe më pas ka dëmtuar mjetin e transportit privat të tyre dhe është k onfliktuar f izikisht me ta duke u shkaktuar d ëme në trup por më shumë është dëmtuar shtetasia spanjolle K.R.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprat penale “K anosja”, “Dëmtime të tjera me dashje”, “Sh katërrimi i pronës”.