Petrit Vasili shpë.rthen keq ndaj Lleshajt, nuk i lë gjë pa thënë

Petrit Vasili, i cili mban postin e nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka shpë.rthyer në aku.za pas ndalimeve që bëri policia ndaj banorëve të “Unazës së Re” dhe ish-deputetit të PD-së Klevis Balliu, fill pas protestës së pasdites së sotme.

“Mbeshtetje deri ne fund, mbeshtetje politike dhe njerezore per heronjte antidiktature te Unazes se Re. Bedeli i Bablokut ne Ministrine e Brendeshme Lleshaj zgjedh perfundimisht te jete nje armik i shqiptareve te thjeshte te Unaza e Re. Asnje harrese, asnje tolerance, asnje keqardhje nuk do te kete kurre per ata si Lleshaj, qe urrejtshem vendosen kunder qytetareve te thjeshte. Keta te pacipe dhe te urryer arrijne deri aty sa te lexojne paturpesisht si komunikata te tyre idiotesirat e kriminalizuara qe ju dikton fjale per fjale Babloku i fshehur. Ta kene te qarte qe Babloku do ti shese si nje kg fiq keta budallenj dhe do tu lere pas per gjithe jeten nje urrejtje pa kthim te popullit”, shkruan Vasili në një postim në Facebook.