Pl.as ‘bo.mb.a’ të Vllaznia, askush nuk e priste këtë lajmVllaznia e Shkodrës sërish në vështirësi. Edhe pse pati një fitore shumë pozitivë 1-3 në Vlorë hallet nuk i lënë kuqeblutë.Sapo është mësuar se trajneri Mirsad Jonuz ka dhënë dorëheqjen nëpërmjet një letre për lojtarët dhe klubin. Kontrata e tij skadonte në 31 maj 2020, ndërsa pas ndeshjes me Flamurtarin 57 vjeçari është larguar drejt vendlindjes.Klubi shkodran ende nuk ka një komunikim zyrtar për këtë situatë.