Plas tek Unaza e Re, banorët ‘luftë’ me Policinë BashkiakeTek Unaza e Re ka nisur sërish përplasja e banorëve me Policinë Bashkiake. Mëngjesin e sotëm policia bashkiake ka tentuar të vazhdojë aksionin për prishjen e banesave por qytetarët kanë kundërshtuar me forcë.Policia bashkiake ka marrë në mbrojtje punonjësit e bashkisë së Tiranës, që po tentojnë të heqin linjat elektrike në rrugë.Banorët, sikurse edhe dje, nuk lejojnë të kryhen punime dhe në zonë dëgjohen thirrjet kundër kryeministrit: “Rama do ta ketë fundin e vet në ‘Astir'”.

Ditën e djeshme, dy familje u larguan nga Unaza e Re dhe u vendosën në banesa sociale. Bashkia i shembi shtëpitë e tyre. Këto janë pamjet e djeshme te protetsuesve gjate perplasjes me Policine bashkiake: