Po kthehej për shtëpi me vajzën përdore, gruas i ndodh e pabesueshmja, kurse e bija…

Sapo kishte mbaruar punën dhe po kthehej së bashku me të bijën për në shtëpi, por fati deshi që mu përpara syve të katërmbëdhjetë vjeçares të ndodhte gjëma.

Personi që shihni në foto është gruaja që i mori jetën një makinë, e cila e përplasi teksa ecte dorë për dore me të bijën në trotuar. Për fat të mirë e vogla nuk është lënduar, por ka mbetur e shokuar.

Ngjarja ndodhi këtë mbrëmje rreth orës 18.30 në Via Vittoria, ku një nënë 38-vjeçare, me origjinë rumune, punonte në një kompani në Chiarano, u godit nga një Skoda teksa ishte duke ecur përgjatë rrugës në një zonë të errët, së bashku me vajzën 14 vjeçare.

Në timonin e makinës që ka goditur nënën, ishte një grua, 40 vjeç./ShkodraNews