Policia gjen ‘shëtitësin’ e Kavajës, e t.merrshme çfarë bënte kur futej nëpër banesa

Policia thote se ka rene ne gjurmet e nje personi i cili ishte kthyer ne t merrin e qytetareve te Kavajes kete sezon.

Zbardhen 4 v jedhje banesash të ndodhura gjatë muajve të fundit në qytetin e Kavajës. Pas një pune hetimore me metoda speciale të hetimit, finalizohet operacioni policor i koduar “Shëtitësi 1” dhe bie në pranga 29 – vjeçari i cili kryente v jedhje banesash të ndryshme.

Si rezultat i operacionit u bë ndalimi i shtetasit: B. A., 29 vjeç, banues në Luz të vogël Kavajë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas muajt e fundit në qytetin e Kavajës ka v jedhur në 4 banesa, në të cilat ka vjedhur vlera monetare, bizhuteri dhe orendi të ndyshme shtëpiake.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “V jedhja” në ngarkim të B. A