Policia zbret në rrugë, ç’po ndodh në Shqipëri? Ja zona e nxehtë që u “kreh” që në 5 të mëngjesit

Policia e Gjirokastrës ka zhvilluar pas mesnate një operacion në zonën e Lazaratit, ku ka ushtruar kontrolle për a.rmë dhe d.rogë në disa banesa.

Burime bëjnë me dije se në aksion janë përfshirë tre grupe efektivësh të drejtorisë vendore të policisë, ndërsa vetëm na banesën e shtetasit Amarildo Aliko kanë gjetur tre ar.më automatike model 56 ( k.allash) një gr.anatë, një p.ushkë 20-tëshe e mijëra fi.shekë deri më tani.

Operacioni ka filluar ne orën 5 të mëngjesit dhe po vijon në banesa, ndërsa nuk raportohet ende për persona të ndaluar nga policia.