Pritet të nxjerrë përgjimet e reja, sh.okon gazetari gjerman: A.rrestimi i udhëheqësve

Peter Tiede ka reaguar edhe njëherë para publikimit të përgjimeve të reja të paralajmëruara nga BILD.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Tiede shprehet se, Shqipëria është kthyer në një regjim të ngjashëm me atë të Erdogan në Turqi dhe atë të Putin në Rusi.

‘Shqipëria tani nën sundimin e ligjeve të Putinin dhe Erdoganit: arrestimi i udhëheqësve të opozitës u urdhërua nga socialistët. Ajo vjen pas trazirave dhe sulmeve në të gjithë mediat. Të plagosur në të dy anët. Jo mirë’, shkruan Tiede.

Kujtojme që nesër , ai ka paralajmëruar se do të publikohen disa pergjime te reja.