PS zyrtarizon 7 kandidatët e parë për kryetar bashkie, bie në sy emri i deputetit…

Partia Socialiste ka zyrtarizuar 7 kandidatët e parë për zgjedhjet lokale që do të mbahen në qershor. Emrat e kandidatëve do të bëhen të ditur në Kongresin e PS më 23 mars. Mes emrave bie në sy kandidimi i Pjerin Ndreut në Bashkinë Lezhë.

Bashkitë që Duam:

Kryetari i Bashkisë Fier Armando Subashi,

Kryetari i Bashkisë Korçë Sotiraq Filo,

Deputeti i Lezhës Pjerin Ndreu,

Kryetari i Bashkisë Vlorë Dritan Leli

Kryetari i Bashkisë Roskovec Majlinda Bufi

Prefekti i Qarkut Elbasan, Gledian Llatja

Kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj dhe prezantimi i listës së kandidatëve të PS për anëtarë të Këshillit Bashkiak Tirane