Publikohen përgjimet/ Trump, sharje sho.kuese për Theresa May dhe Merkel

Të bu.jshme dhe sho.kuese janë përgjimet që janë publikuar sot, përgjime të telefonike të presidentit të Amerikës Donald Trump i cili ka ofenduar dy zyrtare të larta.

Përgjimet e publikuara nga gazetari  i vjetër amerikan i skandaleve Carl Bernstein Trump dëgjohet duke thënë  ish-kryeministrja britanike Theresa May është ‘e dobët’ kurse kancelarja gjermane Angela Merkel ‘budallaqe’.

Ndërkohë gazetari ka shtuar se presidenti ishte më miqësor me liderin rus Vladimir Putin sakaq ka shtuar se ai është i papërgatitur për t’u bërë debat me liderët botërorë.