Punonjësi i prokurorisë Lezhë përplaset me kabinën eklektike dhe 2 mjete të tjera, niset me urgjencë drejt spitalitNje automjet drejtuesi i se cilit dyshohet te kete qene ne gjendje te dehur eshte perplasur fillimisht me nje kabine elektrike ne ishull-Lezhe me pas ka levizur dhe eshte perplasur me nje automjet dhe serish nuk eshte ndaluar dhe ka goditur nje mjet tjeter ne qytetin e Lezhes.Nga perplasja ka mbetur i plagosur rende drejtuesi i mjetit tip benz i cili eshte derguar me urgjence ne spitalin e Lezhes.ShkodraNews meson se drejtuesi i mjetit eshte  J.SH, punonjes i prokurorise ne kete qytet.

Nga goditja e kabines ka ngelur pa energji elektrike e gjithe zona e ishullit. Policia ndodhet ne vendin e ngjarjes po kryhen veprimet ne te tre vendet ku eshte perplasur mjeti. /ShkodraNews