Quhej Kristjan, edhe ai 17 vjeç. Humbi jetën duke bërë gara me makinë. Oh Zot ç’po ndodh kështu?

Kristjan Vasili eshte emri i adoleshentit tjeter qe humbi jeten diten e djeshme, pak para mesnate tek rrethrrotullimi i TEG ne Tirane.

Mesohet se dy makina qe u perplasen ishin me shpejtesi te larte pasi po benin gare.

Tiranë/Informacion paraprak.

Rreth orës 22:00, në aksin rrugor Tiranë-Elbasan janë përplasur dy automjete.

Si pasojë e përplasjes nga plagët e marra ka ndërruar jetë në spital shtetasi; K. V.,17 vjeç, ndërkohë për ndihmë mjeksore kanë shkuar dhe tre shtetas të tjerë pa probleme për jetën

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.