Qytetarëve të Burrelit po u dëgjohet zëri, pak para zgjedhjeve i bëjnë Ramës surprizën e hidhur

Militante te Partise Demokratike, jane mbledhur mbremjen e sotme ne Burrel duke protestuar nen thirrjet “Rama ik”.

Siç raportohet në media, mbështetësit e PD së këtij qyeteti kanë nisur një marshim-proteste nga qendra e qyetit në drejtim të një prej KZAZ-ve, ku theksojmë se deri tani ajo është paqësore dhe nuk janë regjistruar akte dhune apo përplasje.

Kujtojmë se disa ditë më parë në në Burrel dhe Klos u shënuan përplasje të forta mes militantëve të PD dhe efektivëve të policisë ku pati dhe persona të plagosur, ndërsa u dogjën materialet zgjedhore.