Qytetari i shkruan Kryemadhit komentin epik: Vetëm hyr ti në burg se do kthehen edhe arbëreshët e Italisë në Shqipëri

Monika Kryemadhi mbreme teksa fliste per djegien e mandateve, ka leshuar edhe nje deklarate e cila ne rrjetet sociale eshte komentuar shume.

Ajo tha se s’ka gje nese ajo perfundon ne burg, vetem 400 mije shqiptaret qe kane ikur nga Shqiperia te kthehen.

Por, pertej komenteve te qytetareve qe thonin se Monika me gjithe Ilirin duhet te shkojne ne burg, bie ne sy edhe nje koment epik, ku nje qytetar me ironi i shkruan se “Po u fute ti ne burg do kthehen edhe Arbereshet e Italise”, duke lene te kuptohet qarte mendimin qytetar per bashkekryetaren e opozites.

Ky koment ka perfunduar ne rrjetet sociale dhe eshte bere shume viral.