Rama e mohoi ta ketë marrë atë zarf, reagon urgjent Meta: E di gjithë bota që…

Pas deklarates se kryeministrit Rama se nuk ka marre asnje zarf me draft, Presidenti Ilir Meta i është kundërpërgjigjur e thekson se platforma u është dërguar me 8 prill të gjithë ndërkombëtarëve dhe që Rama gënjen nuk është lajm për të huajt.

“Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.

Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt”, shkruan Meta