Rama i kujtoi Xhiken, i përgjigjet Meta: Vija është e kuqe f.lakë, unë nuk…Pas deklaratave te kryeministrit Edi Rama sot, ku i kujtoi Xhike Qamilin, reagon kreu i shtetit.Me nje video te postuar ne faqen e tij ne Facebook, Presidenti Ilir Meta nenvizon prere vijen e kuqe, qe sipas tij eshte Gjykata Kushtetuese.“Une nuk kam ndermend te tallem me Kushtetuten, boll jane tallur me Kushtetuten qe u votua me konsensus. Tek  Gjykata Kushtetuese  vija eshte e kuqe dhe eshte e kuqe f lake”-thekson Meta.

Kujtojme se replikat ne distance vijne vetem nje dite, pasi kreu i shtetit Ilir Meta paralajmëroi se me një dekret mund të shpërndante Parlamentin.