Rama jep urdhrin drastik. Arta Marku do t’i bëjë “gjëmen” opozitës pas protestës

Burime nga prokuroria bëjnë të ditur se kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme që, në shkelje të ligjit, hetimi i protestës së PD t’i kaloje Krimeve të Rënda.

Te njëjtat burime shpjegojne se Arta Marku deri tani nuk e ka pranuar si te mundur këtë gjë, pasi ajo tejkalon cdo kompetence ligjore dhe eshte shkelje flagrante e ligjit. Ndoshta për këtë arsye, kryeprokurorja vazhdon të jetë në zyrën e kryeministrit.

Makina e saj, të cilën nuk e përdor cdo ditë, është futur ne Kryeministri në orën 9 të mëngjesit.