Rama ndjek ndeshjen me liderët botërorë, ngushëllon Theresa May me dorën në shpatull, ja batuta që lëshoi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, në kuadër të samitit të NATO-s.

Sakaq, mbrëmjen e sotme ishte edhe ndeshja gjysmë finale mes Anglisë dhe Kroacisë, ndeshje që çoi Kroacinë në finale me rezultatin 2-1.

Ndërkohë Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku bashkë me liderët botërorë, përfshirë dhe kryeministren britanike Theresa May, është duke parë ndeshjen në momentet e fundit.

Në momentin që ka humbur Anglia, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike duke i vendosur dorën në shpatull dhe duke lëshuar dhe një batutë që ka shkaktuar të qeshura: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor. Të paktën bëre diçka për Ballkanin Perëndimor”- ka thënë Rama duke qeshur.