Rama publikon videon: Ja familjet që nuk rrinë në kafe, mos mallkoni në Facebook por…

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka publikuar sot një takim të zhvilluar me një biznes të vogël duke treguar rëndësinë e uljes së taksave për këtë kategori biznesi.

Kreu i ekzekutivit cilëson se fjalët të cilat hedhin poshtë influencën pozitive vijnë vetëm përmes atyre personave që zgjedhin të ankohen e qëndrojnë nëpër kafene, e jo të punojnë.  

“MIRËMËNGJES! Dhe me një tjetër bisedë për uljen trefish të taksave për biznesin e respektuar të shumë njerëzve të zakonshëm të këtij vendi, që njësoj si kjo familje, nuk rrinë duke u ankuar e mallkuar në fejsbuk e në kafene, po krijojnë punë e vende pune dhe rrisin të ardhurat përmes punës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Per te pare videon klikoni KETU