Rama shkarkoi kryebashkiakun e djathtë, reagon urgjentisht Basha

Pas shkarkimit të kryebashkiakut të Vaut Dejës, Zef Hila ka ardhur edhe reagimi i Lulzim Bashës.

Basha në një konferencë të jashtëzakonshme e cilësoi vendimin si të padrejtë, teksa lëshoi akuza të forta.

Ai tha:

Shkarkimi i tij është i padrejtë. Ai nuk ka qenë as fizikisht në vendin e përplasjes. Zef Hila është një burrë i zgjuar. Ai nuk përzihet në planet tinëzare të Edi Ramës. Ajo që ndodhi në Vaun e Dejës është skenar i Edi Ramës dhe Tom Doshit.