Re, diell por edhe shi…ja qytetet që rrezikohen sot dhe aty ku mund të bësh plazh

Sipas meteorologëve, sot moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime. Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të izoluara në zonën veriore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-juglindje 1-10 m/sek. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Mjegullinë lokale.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 12/29

Vendet e Ulta 15/31

Vendet Bregdetare 16/31