Rëndohet gjendja e ish-kryeministrit, dy ditë pasi doli pozitiv me Covid-19, e shtrojnë në spitalRendohet gjendja shendetesore e ish kryeministrit italian, Silvio Berluskoni.Ai eshte shtruar në spitalin San Raffaele në Milano dhe lajmin e kane bere me dije burime nga stafi i tij, raportojne mediat italiane.Ish-kryeministri 83-vjeçar nuk është në kujdes intensiv, por thuhet se ka pasur vështirësi në frymëmarrje.

Natën e kaluar Berlusconi e kaloi ne spital, jo ne kujdes intensiv, por u shtrua si nje mase paraprake per te pasur situaten nen kontroll, kane thene burimet.

Sipas mjekeve kjo ishte e nevojshme duke pasur parasysh moshen e tij dhe patologjite e meparshme, si edhe faktin qe ka bere disa nderhyrje delikate.

Ai u konfirmua dy dite me pare pozitiv me covid-19