Rrëfimi përlotës i gazetares: Direkt pas va’rrimit të mamit shkova në emision…Gazetarja Fiori Dardha ka treguar se i eshte dashur  te kthehet ne pune tre dite pasi humbi nenen. Pertej çdo dhi.mbjeje e humbjeje, jeta vazhdon e na duhet që në momente të caktuara të ditës të bëjmë sikur harrojmë dhe të përqëndrohemi te gjëra të ndryshme, si puna për shembull…Por, fatkeqësisht mendësia e shqiptarëve është aq e prapambetur saqë s’mund ta perceptojë diçka të tillë. Madje, disa “mendjendritur” që janë prekur më shumë se moderatorja kanë shpërthyer në akuza. Megjithatë, ajo u ka kthyer një përgjigje të gjithëve atyre që janë habitur se si është rikthyer në punë.Në një foto të publikuar në Instastory Fiori shkruan se është futur në studion e “Boom” në të tretat e të ëmës, menjëherë sapo është kthyer nga varr.ezat. Përtej dh.imbjes që ka, ajo shkruan se u detyrua të bënte grim e madje të qeshte me batutat e Rozanës, pasi televizioni nuk njeh sëmundje e zi.

Moderatorja shkruan se nuk e di se ku e gjeti forcën, por ka plotësuar amanetin e mamasë së ndjerë, duke vazhduar jetën pa lejuar dhi.mbjen që ta mposhtë.