Rrëfimi rrëqethës i shoferit të trenit: Nuk e shmanga dot, gruaja shqiptare po më priste

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë paradite në Itali, ku një grua me origjinë shqiptar është përplasur për vd ekje nga një tren i linjës Brescia- Parma në shtetin fqinj.

Për media italiane ka folur vetë drejtuesi i trenit, i cili ka pohuar se nuk kishte patur asnjë lloj mundësie për të parandaluar tra gjedinë, pasi gruaja i ka dalë vetë para trenit.

Sipas dëshmisë së drejtuesit të trenit, dukej se gruaja kishte dashur vetë të përplasej, pasi po priste që treni t’i afrohej.

“E pashë që po vinte papritur, sikur të më priste dhe nuk mund të bëja asgjë për ta shmangur,”- ka thënë drejtuesi i trenit.