Rrëqethëse/ I moshuari bën gjestin emocionues për gruan e tij, arsyeja që ka është…

Një histori e bukur dashurie që vjen nga Napoli në Ditën e Shën Valentinit dhe kjo u tha në grupin në Facebook të quajtur “Spotted: Metro Napoli”.

Një burrë i moshuar i cili, pas shumë vitesh, vendosi të marrë në metronë “vetëm” për të shkuar në qendër të qytetit dhe për të blerë një unazë për gruan e tij me rastin e kremtimit të Shën Valentinit.

Është prekëse historia e dashurisë që vjen nga Napoli në ditën dedikuar për të dashuruarit.

“Në stacionin në Toledo një zotëri ulur pranë meje – tregon në grupin e FB dëshmitari i historisë. Dhe nga padituria, trëndafilin që ka blerë e ka lënë të më bjerë mua mbi supe Ai më kërkon falje nje moment dhe me tregon historinë e tij.”

I moshuari me thotë se nuk ka moshë për të marrë transportin publik, por unë thote se e ka bërë këtë veprim sot vetëm për t’i bërë një surprizë gruas së tij, te ciles tha se i ka blerë një unazë qe shitet vetëm ne qendrën historike të Napolit.

“Kemi qenë së bashku për 54 vjet, dhe në kohën time nuk ka pasur asgje nga keto festa qe festohen sot, por mua më pëlqen ta festoj edhe ne pleqeri”.

I moshuari shpjegon se ai gjithashtu i kishte blere një trëndafil, sepse “dhënia e luleve është një nga gjestet më romantike”, përfundon postimin deshmitari i kesaj historie të thjeshtë dhe të pabesueshme te dashurise./Përktheu: ShkodraNews