Ruajuni o njerëz se po bën kërdinë kjo sëmundje. Gruaja shtatzënë humb një binjake dhe vetë…

Rritet bilanci i jetëve të humbura si pasojë e gripit në vendin tonë. Êshtë shënuar kështu vik.tima e pestë.

Ajo është një 31-vjeçare shtatzënë. Mësohet se ka ndërruar jetë para 3 ditësh në Sanatorium pasi ishte prekur nga Ah1N1.

Sipas bluzave të bardha, e reja ishte paraqitur në spital me grip dhe në gjendje të rëndë respiratore dhe u detyrua të bëjë lindje të parakohshme. Edhe një nga binjakët, nuk mundi të mbijetonte.

Në spitalin “Shefqet Ndroqi” edhe një tjetër person ndodhet në gjendje të rëndë./ShkodraNews