Sa e trishtë/ Futbollisti 25-vjeçar humb betejën me Covid, v.i.ktima e tretë në familjen e tijFutbollisti bolivian Deibert Frans Roman Guzman është ndarë nga jeta pasi luftoi prej disa javësh me k.oronav.irusin.0_JS212678003
25-vjeçari vuante prej disa kohësh nga virusi i rr.ezikshëm dhe fatkeqësisht nuk ia doli të rehabilitohej.Lajmi u dha nga Federata e Futbollit Bolivian, e cila shprehu pikëllimin për ngjarjen e rëndë.

Por, në familjen Guzman nuk është kjo t.ragjedia e parë e shkaktuar prej k.oronav.irusit. Futbollisti kishte humbur më parë të atin, Belizarion, i cili kishte qenë president klubi dhe xhaxhain, Luis Karmelon, i cili kishte stërvitur skuadrën e Deportivo Perejikes.

Deibert Frans Guzman luante për ekipin e Universitetit të Trinidatit.

0_JS212678514