Sapo ndodhi, katër persona nuk janë mirë, dy makina u përp.l.asën dhe…

Një tjetër aksident i r.ë.ndë automobilistik sapo ka ndodhur në aksin rrugor Korçë-Bilisht.

Raportohet se dy automjete janë përp.l.asur me njëra-tjetrën pranë fshatit Cangonj.

Nga ngjarja raportohen katër të p.l.agosur, emrat e të cilëve ende nuk dihen.

Të lënduarit mësohet se janë dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Bilishtit. Po përsa i takon gjendjes së tyre aktuale shëndetësore, ende nuk ka një informacion zyrtar.

Policia po merret sakaq me zbulimin e shkaqeve dhe rrethanave që shkaktuan këtë aksident, i cili mund të kishte qenë me pasoja tragjike.