Serish gja.k në rrugët e Shqipëris, nuk kanë fund vd.ekjet nga ak.sidentetNjë tjetër ak.sident i rëndë me një tjetër vi.ktimë ka ndodhur në rrugët e vendit.Mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Vlorë-Fier, një makinë ka dalë nga rruga afër Novoselës dhe për pasojë ka humbur jetën 55 vjeçari F.H.Ambulanca dhe Policia kanë mbërritur në vendngjarje për të dhënë ndihmën e parë dhe për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të shkaqeve të ak.sidentit.