Shifra e fri.kshme/ Ja vlera e 20 pronave që OFL i sekuestroi Lulzim Berishës”Operacioni Forca e Ligjit prej javësh është bërë tema më e diskutua. Mbrëmjen e sotme  Zëvendës ministra e Brendshme Rovena Voda tha në Report Tv, se nga ky operacion i janë sekuestruar 20 pasuri të Lulzim Berishës me vlerë në miliona euro.Voda tha se në këto pasuri, përfshihen “sipërfaqe të mëdha toke, godina të mëdha shumëkatëshe, komplekse të mëdha, pallate në bregdet, dhe ka lindur e drejta e hetimit te personave të tretë.Prandaj nuk mund të flasim për kasolle”