Shkërmoqet “supersuksesi” të policisë, kapen dy kamionët në kufi, çfarë u gjend brenda tyre

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës është janë kapur dy mjete të cilat po transportonin lëndën narkotike. Bëhet fjalë për dy kamionë që u konstatuan nga qentë antidrogë se teksa ishin ngarkuar me krunde, në brendësi kishin edhe lëndë narkotike.

Njoftimi i plotë:

Policia Kufitare në bashkëpunim me Autoritetet Doganore, mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative, godasin një tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit të detajuar në vijë të dytë duke përdorur qen antidrogë dhe më pas edhe gjatë skanimit, Policia Kufitare dhe Dogana kanë konstatuar në dy kaqë u mione lëndë narkotike. Po vijon kontrolli i imtësishëm i dy mjeteve. Për arsye hetimore, nuk bëjmë me dije të dhëna të tjera