Shkodra dhe Shqipëria në zi, shuhet i madhi i artit shqiptarNjë lajm i zi për kulturën shqiptare.  Kompozitori i shquar Avni Mula ka ndërruar jetë.Lajmin e ka bërë të ditur Ardit Gjebrea me anë të një postimi në Instagram.