Shkullaku ngre pyetjen: Po sikur PD dhe LSI të mos dalin nga bashkitë pas 30 qershorit

Gazetari i njohur Armand Shkullaku, nga studio e Opinion, ka komentuar vendimin e Metës për shtyrjen e datës së zgjedhjev dhe reagimin e kryeministrit se zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor

Analisti Armand Shkullaku jep një skenar tjetër. Sipas tij në 30 qershor nuk ka zgjedhje.

“Rama nuk shkon dot në zgjedhje, nuk shkon në zgjedhje me Denar Binën (nënkryetari KQZ). Se nëse nesër bëhen zgjedhjet dalin me kryebashkiakët e LSI dhe PD dhe thonë nuk dalim nga zyra, sepse s’ka datë pas vendimit të Presidentit”, tha Armand Shkullaku.