Shkundet Ballkani, pas tërmetit 6.2 ballë ESMC paralajmëron: Këto shtete rrezikohen nga…Një tërmet që ra në Detin Mesdhe paraditen e sotme me magnitudë 6.2 të shkallës rihter u ndje edhe në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi.

Tërmeti me thellësi 10 kilometra ka dhënë alarmin për cunami.

Sipas ESMC shtetet që rrezikohen për cunami nga ky tërmet janë: Greqia, Turqia dhe Libia.

Lexo edhe: