Sho.kon ish ‘Kryespiuni’ socialist/ “Çmenduri të ndalosh dr.og.ën për zyrtarët, e drejtë themelore”

Një deklarata sho.kuese është bërë sonte nga ish-kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi.

I në emisionin “Byro Politike” në Abc Neës, ku po diskutohej pikërisht video-skandali I Lefter Allës, Klosi bëri një deklaratë që të le gojëhapur teksa tha se, është kundër testit të dr.og.ës për zyrtarët.

“Është çmenduri të më thuash mua mos përdor dr.og.ë. Dua mo! Edhe ai që përdor dr.o.gë mban përgjegjësi për veprimet që bën. Ai do të mbajë përgjegjësinë e vet, do ta heqë Edi Rama po doli video e vërtetë.  Testi për të gjithë, nuk shkon, është absurde. Hyn tek të drejtat dhe liritë e personit ajo“, u shpreh Klosi.

“Në vendet e Evropës pinë dr.og.ë kryeministrat, mos na tregoni përralla”, vijoi më tej ish-kryespiuni i vendit.