“Shpirti më dhemb aq fortë…”. Jonida Maliqi na copëtoi zemrën me dedikimin për njeriun e shtrenjtëKëngëtarja Jonida Maliqi ka prekur fansat me statusin e fundit të publikuar në Instagram. Motra e saj Xhilda ka festuar dej ditëlindjen, por për fat të keq për shkak të pandemisë Jonida nuk mund të ishte pranë saj në këtë ditë të rëndësishme për të.Megjithatë, distanca nuk është bërë pengesë që Jonida ta urojë publikisht të motrën, me fjalët më të ndjera. Ajo shkruan se është bërë pothuajse një vit që nuk shihen dhe kjo e ka mërzitur shumë.

“Po behemi pothuajse nje vit pa u pare dhe e kam te veshtire sa here me duhet te flas apo te shkruaj per ju, sepse shpirti me dhemb aq fort qe s’ju kam prane dhe nuk do i gezojme kete here ditelindjet tuaja se bashku. Motra ime, mbeshtetja e vetme pa kushte dhe gjysma ime me e mire, U befsh 1000 vjec! Kaq, se e di qe pasi te shikosh kete mesazh do te ha disa te shara te embla nga ti”, ka shkruar Jonida.