Si ta stimuloni partnerin për seks fantastik, 5 pikat që duhet të ndiqni. E fundit duhet patjetër

Janë ritmet e shpejta, orët e gjata në punë, stresi, psikologjia e tronditur kohët e fundit, situata e varfër financiare … Libido nuk ka si të mos ulet. Por jeni të dashuruar me partnerin tuaj dhe ju nuk doni të mbani larg seksit? Hulumtimet shkencore flasin për këtë pjesë dhe tregojnë se lëvizjet e mëposhtme do t’ju ndihmojnë për të gjetur përsëri veten tuaj seksuale.

Bëni diçka për t’u relaksuar
Jepini vetes kohë dhe mundësi për t’u çlodhur. Kjo mund të jetë një dush, një masazh, një filxhan çaj.

Ndryshoni rregullat
Luani sikur ju jeni një çift i cili sapo u takua dhe provoni diçka të re për të dy prej jush, si një menu në një restorant ose në një tjetër qëndrim ndaj seksit”, thotë Alicia Sinclair, edukator seksi dhe CEO i kompanisë cowgirl, shkruan ShkodraNews.

Ndrysho vendin ku bëni seks
Gjeni një vend larg jetës së përditshme. Shkoni në një hotel, ose diku tjetër. Largimi nga rutina ka lidhje direkte me sensualitetin, thotë Lea Millheiser, MD, drejtore e Programit Femër e Mjekësisë Seksuale në Universitetin Amerikan të Stanford.

Lexoni ose shihni diçka që stimulon seksin
Filloni me romanet erotike apo filma që kanë disa skena seksi të nxehtë por jo pornografi.

Provoni disa lodra seksuale
Disa ofrojnë eksitim të shpejtë dhe mund të eksperimentoni me partnerin tuaj paraprakisht, sigurisht, duke ndjekur të gjitha rregullat higjienike dhe të sigurisë. /ShkodraNews