Si të largoni ndjenjën e përzierjes kur udhëtoni me makinë, ju duhen këto këshilla

Sigurohuni që ajri në makinë të mos jetë i kondicionuar, por i freskët. Rrini pranë dritares dhe thithni ajër të freskët.

Mos udhëtoni me stomakun bosh, por gjithmonë para se të niseni në një udhëtim të gjatë konsumoni biskota të thata në mënyrë që t’ju thithin lëngjet e stomakut.
Pijet e gazuara (me limo nose portokall)duket se kanë një efekt

qetësues për stomakun kur ndjeni të përziera për shkak të lëvizjeve. qetësojnë stomakun. Rekomandohet kombinimin e efekteve qetësuese të xhenxhefilit me carbonation. Dorëzimi i dikujt që tenton të luftojë me sëmundjen e lëvizjes, mund të ndihmojë një aleancë me xhenxhefil.

Xhenxhefili do t’ju ndihmojë gjithashtu të qetësoheni. Pini një gotë ujë ku në të keni tretur një lugë xhinxher pluhur dhe keni shtuar një lugë çaji lëng limoni.

Limoni dhe karamelet me mente janë të njohura gjithashtu për vetitë qetësuese që kanë në kësi rastesh.

Para se të ndjeni të përzierat mund të përtypni çamçakëzë me mente.