Si u blenë zgjedhjet nga Balili e kush i mori votat nga paratë e Eskobarit

Partia Demokratike e humbi Delvinën në zgjedhjet e 2015 sepse Klement Balili shpërndau para dhe 3000 patenta për votuesit. Ky është denoncimi i mbërritur tek ish kryeministri Sali Berisha.

Postimi i plote:

Ja pronat e Eskobarit te Ballkanit qe avokati zyrtar dhe dy avoketerit e tij te partise e nxoren mbreme te varfer! Qytetari dixhital denoncon:-Pronat e Balilit dhe mashtrimin e tij dhe te tre avoketerve te tij Sallaku, Peza, Hoxha se klienti i tyre nuk ka prona

– Blerjen e votave me 3000 patenta nga Eskobari Lexoni mesazhin e tij. Sb Doktor mirembrema mbreme ne darke qe po ndiqja emisjoni e blendi fejziut qe flitej per klement balilin nga tre avoketrit e tij Sallaku, Peza dhe Hoxha se nuk ka prona ne emrin e tij te gjitha pronat qe kan qene ne emer te klement balilit dhe santa dhe lokali qe ka ne butrint e shume pasuri te tjera degjova dhe per zgjedhjet e 2015 qe thuehej qe doli force e pare ne qyten e delvines u shperndan leke pa esap nga vete klement balili dhe 3000 pantenta se klement balili qe drejtori i trasporteve ne sarande dhe keshtu humbi parti demokratike ne delvin te lutem emrin anonim